Başkan Seçer ’Evimiz Atölye Ve Üretici Kadın Stantları Kadın Buluşması’na Katıldı

Başkan Seçer alanda kadınların büyük coşkusu ve alkışları ile karşılandı.

04 Mart 2024 Pazartesi, 18:18
Başkan Seçer ’Evimiz Atölye Ve Üretici Kadın Stantları Kadın Buluşması’na Katıldı
-

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, eşi Meral Seçer ile birlikte,  ’Evimiz Atölye ve Üretici Kadın Stantları Kadın Buluşması’na katılarak, Mersin’in farklı ilçelerinden kadınlarla bir araya geldi. Macit Özcan Spor Kompleksi’nde düzenlenen buluşmada 46 mahalleden yaklaşık 3 bin kadın ve çocuk yer aldı.
 
5 yıl boyunca hiçbir Büyükşehir çalışanının insanlara tepeden bakmadığını ve her zaman Mersin halkının yanında olduğunu vurgulayan Seçer, “Bugün binlerce insan buraya geliyor, başkanına, onun ailesine sevgi ve saygı gösteriyorsa, bu durum belediyenin emekçileri sayesinde oluyor. Binlerce kez teşekkür ediyorum” dedi.
 
5 yıllık süre içerisinde sundukları hizmetler ile her daim yurttaşların yanında olduklarını söyleyen Seçer, “Bu başkanınız Mersin halkının her zaman yanında, yanı başında oldu. Gecesini gündüzüne kattı. Çünkü ülkesini, vatandaşını, insanını seviyor” diye konuştu.
 
Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın birbirinden önemli ve değerli projeler ürettiğini dile getiren Seçer, Mersin’in 13 ilçesinde yaşayan kadınlar ve çocuklar için çalışmaya devam edeceklerini ve Mersin’i çok daha iyi noktalara taşıyacaklarını vurguladı.
 
31 Mart’ta Mersin halkının Türkiye’ye bir mesaj vereceğini söyleyen Seçer, “Sandık Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde ‘İşte hizmet yaparsan, halkı seversen, halkın derdiyle dertlenirsen sana vatandaşların büyük bir çoğunluğu bırak oyunu, kalbini bile verir, sevgisini verir, saygısını verir’ diyecek” dedi.
 
Buluşmada Başkan Seçer ve eşi Meral Seçer, CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, CHP Mersin kadın Kolları Başkanı Gülşah Yıldırım Genç, Mersin Kent Konseyi Başkanı Ayferi Tuğcu, Meclis üyeleri ve Meclis üyesi adayları, Büyükşehir bürokratları ve daire başkanları, muhtarlar ve binlerce kadın ile çocukları yer aldı.
 
Başkan Seçer alanda kadınların büyük coşkusu ve alkışları ile karşılandı. Buluşmada kadınlar, ‘+5 yıl yükleniyor, memnuniyetle Vahap Seçer’, ‘Üreten kadın, güçlü kadın, sayende güçlüyüz Vahap Seçer’, ‘Beraber seninle dağları aşarız biz, düzlüğe çıkarız biz’ yazılı dövizler ile Seçer’i karşıladı. Kadınlar tarafından Seçer için ‘Mersin seninle gurur duyuyor’ sloganları da atıldı.
 
Buluşmada, çocuklar için kurulan oyun alanlarında çocuklar gönüllerince eğlendi. Kadınlar da DJ performansı ile eğlenceli bir gün geçirdi. Programda ayrıca yemek haricinde Büyükşehir’in çorba ve kaynar ikramı da yapıldı.
 
Seçer: “Sizleri tanıma ve hizmet etme şansı verdiğiniz için teşekkür ediyorum”
Programda konuşan Başkan Vahap Seçer, Mersin’in her bölgesinden gelen kadınlarla bir arada olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Mersin’de yaşayan her yurttaşı sevip saydıklarını vurgulayan Seçer, “Sizleri yurttaşlarımız, her şeyden önemlisi insan olarak seviyoruz. Hangi bölgeden, yapıdan, kültürden olursak olalım, sizler bizim baş tacımızsınız” dedi. 5 yıl önce halkın huzuruna çıkıp ‘Bize güvenin ve inanın’ dediklerini hatırlatan Seçer, “Bizi tanımıyordunuz ama bize güvendiniz, inandınız ve destek oldunuz. 5 yıl önce sizleri tanıma ve sizlere hizmet etme şansı verdiğiniz için teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
“Binlerce insan başkanına sevgi gösteriyorsa, bu durum belediyenin emekçileri sayesinde oluyor”
5 yılın dolu dolu geçtiğini ve 5 yıl boyunca hiçbir Büyükşehir çalışanının insanlara tepeden bakmadığını ve her zaman Mersin halkının yanında olduğunu vurgulayan Seçer, “Bugün binlerce insan buraya geliyor, başkanına, onun ailesine sevgi ve saygı gösteriyorsa, bu durum belediyenin emekçileri sayesinde oluyor. Binlerce kez teşekkür ediyoruz. Hepinizin yanında oldular. Sorun yaşayan bir kadın varsa onunla buluştular, davet ettiler, oturdular, konuştular. Bir muhtar; ‘Bizim sokakta, bir aile var. Belediye olarak bu ailemize yardımcı olun, engelli çocukları var, yoksulluk var, tencere kaynatacakları, ekmekleri, yemekleri yok’ diye aradığı zaman gittiler, o ailelere kendi aileleri gibi baktılar” ifadelerine yer verdi. Büyükşehir ailesi olarak yurttaşa hizmet götürürken hiçbir zaman ayrım yapmadıklarını belirten Seçer, Büyükşehir’in bu anlayışla çalışan binlerce emekçisine teşekkür etti.
 
“Bu başkanınız Mersin halkının her zaman yanında ve yanı başında oldu”
5 yıllık süre içerisinde sundukları hizmetler ile her daim yurttaşların yanında olduklarını söyleyen Seçer, “Onların kendilerini iyi hissetmelerini sağladık. ‘Bize inanın, bize güvenin’ dedik. Ama hep icraat yaptık. Çocuklarımızı düşündük, onlara atölyeler kurduk. Kadın atölyesi, çocuk atölyesi, kreşler açtık. ‘Mama’ diye ‘Süt’ diye ağlayan bebeğimizin sesini duyduk. Onu güldürdük, huzur verdik. Mutfağında dolabı boş olan, tenceresini kaynatamayan anamızın, bacımızın yanında olduk, elimiz dolu dolu gittik. Onun parasıyla, vatandaşın parasıyla ona destek olduk. Bu başkanınız Mersin halkının her zaman yanında, yanı başında oldu. Gecesini gündüzüne kattı. Çünkü ülkesini, vatandaşını, insanını seviyor” dedi.
 
“Mersinimizi çok daha güzel noktalara getireceğiz”
Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın birbirinden önemli ve değerli projeler ürettiğini dile getiren Seçer, “Hizmetlerimiz sadece kreş açmak, gıda yardımında bulunmak, farklı destekler yapmak değil. İnsanlar sosyalleşmek ister. Burada olduğu gibi bir arada olmak, oturmak, konuşmak ister” dedi. Anamur’dan Çamlıyayla’ya, Gülnar’dan Bozyazı’ya kadar Mersin’in her noktasının çok güzel olduğuna vurgu yapan Seçer, “13 ilçemiz, her taraf birbirinden güzel. Mersin’imizi Çok daha güzel noktalara getireceğiz. Çok daha güzel hizmetler yapacağız. Biz bunu iş olarak da kabul etmiyoruz” ifadelerini kullandı.
 
“İnsanlar doğduğu yerde doysun”
Seçer, Mersin Büyükşehir’in tarımı baş köşeye yazdığını ve özellikle küçük aile işletmeleri ile kadınların üretimine destek verdiğini ifade etti. Tarım olmazsa yaşamın olmayacağını vurgulayan Seçer, “Büyükşehir bunun bilincinde. İnsanlar doğduğu yerde doysun, köyünde kalsın. Onun için bu projeleri hayata geçiriyoruz” diye konuştu. Köyümüz Atölye Projesi’ne de değinen Seçer, “Köyündeki ürettiğin ürünün değerini alabiliyorsan işlem yap, katma değer sağla en fazla fiyata sat. Ama onu işleyerek yap ve ona katma değer sağla. Gelirin, ekonomin artsın, köyler kalkınsın. Eğitim, çevre daha güzel olsun, kültür, sanat ve zenginlik olsun, insanlar huzurlu, mutluluk içerisinde olsun. Bunu yapma görevi de başta Ankara’dan Türkiye’yi yönetenlerin. Sonra da belediye başkanlarının, yerelden yönetimlerin” dedi.
 
“31 Mart’ta Hizmet İttifakı adayı Vahap Seçer kazanacak”
Seçer, yurttaşların, kendi sorunlarına kulak tıkayan siyasilere en iyi cevabı sandıkta vereceğini söyleyerek, “5 yıl boyunca başkanınız Vahap Seçer, sizin her sorununuzu kendi sorunu gibi dinlemiş, samimi olarak çözüm aramış, toplumun her kesimine dokunmuşsa, herkese el uzatmış, mahalle, siyasi, etnik ve mezhepsel ayrım yapmadan her sokağa girmiş, herkese adaletli hizmeti götürmüşse ben inanıyorum ve güveniyorum ki 31 Mart’ta Hizmet İttifakı’nın adayı Vahap Seçer kazanacak” dedi. 31 Mart’ta Mersin halkının Türkiye’ye bir mesaj vereceğini söyleyen Seçer, “Sandık Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde şunu diyecek; ‘İşte hizmet yaparsan, halkı seversen, halkın derdiyle dertlenirsen sana vatandaşların büyük bir çoğunluğu bırak oyunu, kalbini bile verir, sevgisini verir, saygısını verir’. Sandık bunun cevabını 31 Mart’ta sizlerin, Mersin halkının sayesinde verecek” ifadelerine yer verdi.
 
Kış: “Kadın gelişir ve özgürleşirse toplum da gelişir ve özgürleşir”
CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış ise,  kadının üretemediği, eve kapandığı, sosyalleşmediği ve kendi ayakları üzerinde duramadığı bir toplumun gelişemeyeceğini söyledi. Kış, “Kadın üretirse toplum üretir. Kadın mutlu olursa toplum mutlu olur. Kadın gelişir ve özgürleşirse toplum da gelişir ve özgürleşir. Bu noktada Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersinden Kadın Kooperatifi çok önemli işlere imza attı ve imza atmaya da devam ediyor. Kadınlar bu kooperatif çalışmaları sayesinde evden çıkıyor, sosyalleşiyor, meslek öğreniyor ve yeni beceriler elde ediyor” diyerek Başkan Seçer’e kadınların üretime katılmasına yönelik çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
 
Meral Seçer: “Kadınların kendine özgüveni arttı”
Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer, yapılan projelerin kadınların isteği ve desteği ile çok daha ileri noktalara gittiğini söyleyerek, “Bu projelerin gerçekleşmesi sizlerin isteğiyle oluyor. Kılavuz olunur, destek olunur ama sizlerdeki bu istek olmadıktan sonra bir noktaya varamazsınız. Bunu hepinizde görüyorum. Bu da bana inanılmaz bir mutluluk veriyor” dedi. Evimiz Atölye Projesi’nin kadınlar için önemine değinen Meral Seçer,  “Kadınların kendine özgüveni arttı, sosyalleştiler. Bunu sadece bizim görmemiz değil, bunları kendilerinin dillerinde duymak da ayrı bir mutluluk veriyor ve yeni projeleri yapmanın da alt zeminini güçlendiriyor” diye konuştu.
 
Yeni proje: Köyümüz Atölye Projesi
Meral Seçer, Başkan Seçer’den gelen bir Köyümüz Atölye Projesi önerisinin kendilerini çok heyecanlandırdığını ifade ederek, “Mersin’in her alanı gerçekten çok verimli ve kadınlar da çok üretken. Her şeyi anneannelerimizin elindeki lezzetle yapıyorlar. Gelenekseli inovatif olarak; yani raflarda satılacak noktaya getirme noktası da işte Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Tarım Dairesi ve Kadın Dairesinin ortak yapacağı Köyümüz Atölye Projesi ile sizleri buluşturacak” ifadelerine yer verdi.
 
Konuşmaların ardından, yemeğe geçildi. Program, yemeğin ardından müzik eşliğinde kadınların doyasıya eğlenmesiyle sona erdi.
 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
© 2000 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.

Mersin Haber ,Mersin


Oluşturma süresi(ms): -1
SON DAKİKA
Trafo Yangını Sonrası Güneykent Mahallesi Sokakta!
Mersin Akdeniz Yeni Mahalle'de İşyeri Yangını Korkuttu
Başkan Vahap Seçer’den "Ana Konteyner Limanı" Açıklaması
Mersin’in Silifke İlçesinde Yangın: 3 Ev Kül Oldu
Büyükşehir ‘Hello Mersin’de Yaz Dönemi Kursları Başladı, İngilizce Ve Almanca Öğrenmenin En Etkili Yolu: Hello Mersin
İklim Değişikliğinin Olumsuz Etkilerine Karşı Dirençli Bir Mersin Hedefleniyor, Büyükşehir’in ‘İklim Değişikliğine Adaptasyon İçin Harekete Geç’ Projesi Tanıtıldı
Ticaret Borsası Yönetim Kurulu, Haftalık Olağan Toplantısını Mustafa Teke Başkanlığında Gerçekleştirdi
Mersin’in Akdeniz İlçesine Bağlı Camili Mahallesi Yolunda Meydana Gelen Kazada Erdoğan Uçar ve Doğukan Toker Hayatlarını Kaybetti
Mersin Büyükşehir Belediyesi Ve Tac ‘Stem Laboratuvarı’ Çalışmalarında Buluştu
Mersin Büyükşehir’in Dost Eli Herkese Uzanmaya Devam Ediyor